Україна, чи "Матриця"?

 

Останнім часом мене переслідує відчуття, що ми живемо у вигаданій державі вигаданого світу. Ми їмо несправжню їжу з напівфабрикатів, п’ємо несправжню джерельну воду, яку щойно набрали з крану гнилих каналізаційних систем, носимо взуття та сумки зі шкірозамінника, читаємо брехливі статті джинсових газет, дивимось брехливі новини які з телеекранів нам розповідають тітоньки з фарбованим волоссям та натягнутою посмішкою…

Чому ж у нас все саме так? Чому бути справжнім – просто не вигідно?

 

Українська влада – не легітимна, і сьогодні це зрозуміло всім. І громадянам, і закордонним оглядачам, і самій владі. Легітимним є лише той керівник, якого визнає і сприймає суспільство. Чи можна вважати за актуальне таке твердження у відношенні до нашої держави? Судіть самі.


Бізнес ухиляється від сплати податків, адже не впевнений в тому, що ці кошти підуть за цільовим призначенням. Правоохоронні органи не ловлять правопорушників, адже значна їх частина сидить у зручних кріслах і пише їм накази. Суди притягають до відповідальності тих, хто запропонує меншого хабара. Головним фальшивомонетником у державі є НБУ, який друкує нічим не підкріплені папірці, і називає їх грошима.


Вся бюрократична система не визнає себе легітимною, адже пріоритетними для чиновництва є кулуарні домовленості, тобто відносини поза офіційним законодавством. А основним джерелом доходу для неї є не заробітна платня, а хабарі…


Отож, доводиться констатувати відсутність суспільної легітимності діючої влади. Ви, звісно, можете мені заперечити – хоч якою б недолугою не була наша влада, але вона законна. Якими б ці закони не були, але вони існують.


І тут я вам змушений заперечити. Сьогодні наша влада втратила і юридичну легітимність – вона свідомо і системно порушує українське законодавство.

Давайте розглянемо факти:


  1. В Україні не було створено легітимної більшості, адже діюча парламентська більшість була утворена не депутатськими фракціями, а самими депутатами;
  2. «Уряд» нелегітимний, оскільки був призначений неконституційною більшістю голосів;
  3. «Парламент» нелегітимний, оскільки, попри відсутність коаліційної більшості, не був розпущений та переобраний;
  4. Судова система нелегітимна, оскільки діє відповідно до «закону», ухваленого «парламентом»;
  5. «Президент» нелегітимний, оскільки не відновив конституційність законодавчої, виконавчої та судової гілок влади;
  6. Органи місцевого самоврядування нелегітимні, оскільки були обрані відповідно до «закону», ухваленого «парламентом»;
  7. Закони нелегітимні, оскільки ухвалені з порушенням Конституції , а саме пункту, який стосується особистого голосування депутата;
  8. Конституція нелегітимна, адже була скасована Конституційним судом;
  9. Опозиція не визнала легітимності обраного «президента», однак називає його Президентом, і ніхто з депутатів і не подумав скласти мандат на знак протесту проти існування нелегітимного «парламенту»; 
  10. Чи не єдиним легітимним органом влади в Україні залишився Кримськотатарський Меджліс, існування якого вперто не помічає «Влада».

 

 

По суті, в Україні немає ані президента, ані міністрів, ані депутатів, ані законів. Є лише люди, які себе ними вважають, та люди, які в це вірять.


Ця ситуація є закономірною, адже вже у самій Конституції було закладено недієздатність та безвідповідальність всіх органів державної влади. Президент обирається на всенародному голосуванні, однак ні перед ким не звітується і не відповідає за свої справи. Депутати ВРУ не несуть відповідальності за ухвалені ними закони, а отже і не зацікавлені в тому, аби ці закони приносили користь державі. Суд формується Президентом і Верховною Радою, тобто тими, кого він, можливо, буде судити…

 

З одного боку це жахливо. Жити в державі без легітимної влади – значить перебувати у стані постійної нестабільності і хаосу. Нікому вірити і ні до кого звернутись за захистом. Захищатись власноруч – означає порушити «владну» монополію на правосуддя та правоохоронну діяльність, і опинитись під тиском усієї Системи.


З іншого ж – це добре, адже на сьогодні ми, українці, маємо всі необхідні юридичні, політичні і моральні підстави для того, аби створити справжню Українську Державу. Державу, яка визнає себе правонаступницею не колонії УРСР, а великої держави Київська Русь. Державу, яка стане не об’єктом міжнародної політики, а її суб’єктом, а отже сама визначатиме цю політику. Словом – державу нашої мрії.

 

Нехай вони вважають себе владою. Ми ж знаємо, що це лише ілюзія. Вони існують окремо від нас. Ми маємо створити державу без них.

 

 

Цей сайт створений для того, аби розробити модель Нової України - Держави нашої мрії. Вона потрібна аби знати, що нам робити, коли ми врешті-решт отримаємо для цього відповідні важелі. Коли ми візьмемо владу в свої руки.

 

Пропоную переглянути кожен з пунктів "моделі" і залишити свої зауваження, коментарі та пропозиції щодо поліпшення. Всі вони будуть опрацьовані та враховані. Ви також можете зв'язатись з ініціативною групою безпосередньо, зайшовши на сторінку "Контакти" та приєднатись до команди.

 

Максимально поширюйте інформацію про цей ресурс, щоб ми зібрали як можна більше ідей і зробили нашу модель близькою до ідеалу.

Share |