Система соціальної політики

 

Освіта.

Забезпечення всіх українських дітей вихованням, спрямованим на виявлення й реалізацію їхніх природних здібностей і талантів. Школа закладає фундамент патріотизму. Вища освіта доступна для всіх охочих навчатися впродовж усього життя. Розвинена система профорієнтації та перекваліфікації допоможе кожній людині знайти собі роботу до душі. Дорогу й зелене світло – здібнішим і талановитішим. Плекання найкультурніших і найкрасивіших, найсильніших і найрозумніших людей – планетарна місія Держави, адже здатність до творчого вирішення проблем – це найголовніша людська цінність в епоху всезагальної кризи.

 

Як ви думаєте, чому більшість сучасних держав не зацікавлені в розвитку системи державної освіти? Чому вона деградує навіть у багатих країнах? Тому що це велика й дуже дорога піраміда. В її основі — дошкільна, початкова та середня освіта, де задіяні десятки мільйонів людей та величезні державні витрати. Далі — мільйони людей задіяні у вищій освіті. Ще вище — аспіранти, кандидати й доктори наук. Нарешті, на верхівці піраміди — вчені світового рівня. Саме вони спроможні на найбільшу віддачу й тисячократно повернути вкладені в них кошти. Реальна вартість такого вченого визначається не його зарплатою, а коштами, вкладеними в нього та в пов’язану з ним частину освітньої піраміди. Його успіх — це результат поєднання його особистих зусиль і зусиль сотень тисяч його співвітчизників.

Проте такий вчений може поїхати працювати куди захоче, до будь-якої держави, яка заплатить йому в десятки разів більше, ніж батьківщина.

Це називається ”зніманням вершків”, адже при цьому ніхто не компенсує суспільні витрати на формування таких фахівців. Тому державі немає сенсу вирощувати ”освітнє дерево” з їхньої підготовки — усе одно плодами скористається чужий. Це як продавати яблука лише за вартістю їхнього зривання з гілки, без урахування витрат на плекання всієї яблуні та утримання саду.

А що пропонує корпоративна держава-громада? По-перше, для її громадян виховання дітей, навчання, участь у міжнародних конференціях, стажування за кордоном здійснюються за державний кошт. Але все ретельно пораховано.

Після досягнення професійних висот громадянин має право працювати, де забажає. Якщо його бере на роботу іноземна структура, то має компенсувати державі-громаді всі витрати на його професійну підготовку. Тоді грабіжницьке ”знімання вершків” перетворюється на нормальний трансфер, подібно до практики професійних спортивних клубів. Вам потрібні наші професіонали? Будь ласка, але заплатіть за них гідну ціну.

Що це дає суспільству? Передусім, кожен громадянин корпоративної держави матиме можливість отримати за державний кошт наукову та професійну підготовку світового рівня. ”Трансфер” одного такого фахівця дозволяє підготувати десятки нових. Попит на творчих людей у світі стабільно зростає в міру загострення глобальної кризи, яка щодня спричиняє нові масштабні проблеми. Для їх вирішення потрібні мільйони високоосвічених, вольових, культурних і творчих професіоналів. Плекання таких людей — світове призначення України, її місія. А їхній легальний ”трансфер” — головна стаття доходів, що дозволить нам вибудувати найкращу на планеті систему виховання й освіти.

По-друге, молоді люди, які протягом 25–30 років виховувалися в любові й батьківській турботі в такій українській державі-громаді, ніколи не забудуть своєї батьківщини. Особливо при сучасних засобах телекомунікацій і транспорту. Це представники України в усьому світі, її багатомільйонні очі, вуха, руки.

Успішно конкурувати з глобальними безнаціональними корпораціями можуть лише глобальні національні держави-корпорації. Їхня перевага ґрунтується на вдалому поєднанні можливостей національної держави та корпорації. Активами держави є територія, природні ресурси, легітимна армія, мова, етнічна культура, монетарна система. Активи корпорації — раціональна модель управління, надійний захист власності, розвинені правові процедури.

 

Охорона здоров’я

 

Профілактика захворювань – основне завдання медицини. Формування здорового світогляду і способу життя, самовдосконалення і самозцілення, масові фізкультура і спорт, курорти, санаторії, внутрішній туризм. Якісне харчування, державна гарантія виробництва натуральної продукції, жорстке дотримання стандартів якості. Протягом одного покоління українці стануть найздоровішою нацією світу.

Скасування примусової вакцинації, поступове згортання програм АнтиСНІД, протитуберкульозних заходів, тощо.

 

Держава відповідає за якість життя її громадян та їх кількісне зростання. Головним критерієм ефективності держави буде Національний індекс людського розвитку, який містить у собі Індекс людського розвитку ООН (тривалість життя, рівень освіти, реальні доходи на душу населення) та індекс народжуваності. Національний індекс людського розвитку щоквартально розраховується незалежними центрами і оприлюднюється. Держава гарантує всім своїм громадянам рівень життя не нижче визначеного рівня. Для цього вводиться поняття «денар» – мінімальна кількість грошей, необхідна для забезпечення реальних базових потреб людини протягом однієї доби: харчування, житло, енергія, одяг, зв’язок, освіта. Вартість денара уточнюється щоквартально. Мінімальна місячна зарплата громадянина, а також місячна соціальна допомога для непрацездатних громадян та їхніх дітей становить 30 денарів на особу. На період отримання соціальної допомоги громадянин позбавляється права обирати і бути обраним до органів влади. Соціальна допомога виплачується «соціальними грошима», якими можна оплатити лише передбачені законом базові товари та послуги (ці гроші не приймаються для придбання алкоголю, тютюну, предметів розкоші тощо).

 

Держава заохочує повернення українців на Батьківщину, здійснює визволення українців з іноземного рабства і дбає про реалізацію людських, політичних та економічних прав українців у країнах їхнього поселення. Усі неукраїнці, що вселилися в Україну після 1991 року з порушенням українського законодавства, мають бути вислані за межі країни в установленому законом порядку або пройти процедуру набуття статусу громадянина, підданого чи гостя.

Розумова або фізична праця – найвищий обов’язок кожного громадянина України. Держава сприяє реалізації здібностей і талантів її громадян, оскільки продуктивною може бути лише праця, що виконується із зацікавленням та любов’ю. Діяльність кожного окремого громадянина не повинна суперечити інтересам цілого і повинна бути спрямована на благо нинішнього й майбутніх поколінь, збереження й поліпшення довкілля.

 

Демографічна політика збільшення народжуваності серед громадян країни, охорона дитинства, материнства та батьківства, зміцнення сім’ї, плекання генофонду. Система здорового молодіжного дозвілля, сприятлива для створення гармонійних подружніх пар. Молоді подружжя гарантовано отримують безвідсотковий державний кредит для придбання й облаштування житла, який погашатиметься на 25% після народження кожної дитини (народження четвертої дитини означає повне погашення кредиту). Державна політика возз’єднання родин, щоб діди і бабусі мали можливість жити поряд з онуками, виховувати їх, передавати їм свій досвід і родову пам’ять. Звільнення часу батьків для власної самореалізації. Гарантована охорона старості та гідні державні пенсії.

 


Write a comment

Comments: 1
 • #1

  Георг (Saturday, 13 October 2012 19:14)

  Є новизна і безальтернативність
  http://exintel.org/DOC/HOMO.EXE
  http://exintel.org/j-analitik.htm
  http://exintel.org/DOC/SIN-KOR.EXE
  Портрет особистості. Нові данні про психофізику свідомості: http://exintel.org/j-analitik.htm