З чого розпочати впровадження моделі?

Конституційні Збори - або як змінити Систему

Детальніше шодо Конституційної Асамблеї або Установчих зборів можна переглянути за посиланням
Детальніше шодо Конституційної Асамблеї або Установчих зборів можна переглянути за посиланням

© Микола Середа

 Call for a Constitutional Convention

Рішення Конституційного Суду, за яким судді заперечили своє власне рішення з вересня 2008 року, на пряме замовлення Януковича - зробило Конституцію України нечинною. Бо давновідомий жарт "Закон як дишло, куди поверни туди і вийшло", відколи він став реальністю, є ознакою цілковитої незаконності існуючого ладу, з його штучною "коаліцією".

Контституцію також відкрито і нахабно порушують розпорядження міністра Табачника про мовні правила, які дозволяють і заохочують ужиток недержавної мови.

Новий антиконституційних крок Януковича про базу в Севастополі - це взагалі неприхована зрада!

Створилася атмосфера державного перевороту, коли всі правові норми більше нічого не значать.

Як повалити незаконний режим?

Безглуздо іти до суду - бо судова система більше не працює, судді продажні або слабовольні.
Не варто скликати новий Майдан - бо всі розуміють, з яким ризиком це повязано.
Ситуація здавалось би виглядає безвихідною - але ні!

Вихід існує - це закликати Громадянське Суспільство зайнятися підготовкою Установчих Зборів для розробки і прийняття нової Конституції. Діюча Конституція впала - хай живе нова Конституція!

В історії багатьох націй такий етап виявлявся необхідним.

Американці назвали це The Constitutional Convention. У Франції - Les États Généraux. Після падіння Російської Імперії була спроба скликати Учредительное Собрание. Тобто, коли існує безладдя і беззаконня, народ починає з рівного місця, з нуля.

Цей процес має очевидні переваги перед іншими альтернативами - революційними заворушеннями, новим Майданом абощо - тому що на відміну від них боротьба і пропаганда за розробку нової Конституції дозволяє народу продовжувати спокійно працювати, зберігати суспільний порядок.

З приватної точки зору громадян - людям не треба відриватися від праці і нормального життя для участі у процесі, метою якого є розробка нової Конституції. Потреба вийти на Майдан не є нагальною, бо із сучасними методами спілкування все це можна робити спокійно і розважено, мирними громадськими методами. Це і є те, що називають терміном "Громадянське Суспільство" - спочатку створюється велике число громадських організацій для розробки ідеї та її поширення. З часом ці ручайки зливаються в ріку, яку не можна загатити.

Зі суспільної точки зору - існуючий незаконний лад Януковича не буде в стані зупинити цей процес. Хіба що розстрілами на манеру сталінського фашизму - але чи змогли б вони це зробити, навіть якщо б набралися нахабності на такий крок?

Write a comment

Comments: 0